Dýně v Blátě

Sobota 27. října 2018 - od 11 do 17 hodin. 
Ukončení sezóny Letního baru a Blátozmrzliny, ochutnávka dýňových specialit, cestovatelské povídání, kreativní dlabání dýní.

Reportáž

Poslední říjnovou sobotu roku 2018 nás počasí zahnalo na Blátě do tepla ke kamnům do prostor budoucí restaurace. Blaťácký tým připravil dýňovou výzdobu interiéru a v rozestavěných prostorách bylo rázem opravdu útulno. Za zvuků dřeva praskajícího v kamnech měli malí i velcí návštěvníci možnost vyřezat a ozdobit si dýně za asistence kreativního týmu z Bláta. Pro děti byla také připravena výtvarná dílna. Návštěvníci akce tedy tvořili a nám se podařilo objektivem zachytit nejzajímavější momenty z celé akce. Rádi se o ně s Vámi podělíme. Po celý den byla možnost ochutnat dýňové speciality - dýňové kari, dýňovou polévku a dýňové muffiny.

Zábavné výtvarné odpoledne bylo zakončeno cestopisným povídáním a promítáním o návštěvě Islandu. Přednášky se ujala naše lektorka výukových programů pro děti paní Karolína Pečenková.

I přes nepříznivé počasí se akce vydařila, návštěvnost byla vysoká. Děkujeme všem za účast, organizátorům za odvedenou práci a těšíme se na další setkání.


Dlabání dýní

od 11 hodin

Výtvarná dílna - dlabání dýní s kreativním Blátotýmem.
Na to, abyste si vyzdobili domov dýněmi nemusíte být fanoušci svátku Halloween. Vyřezávání dýní je přínosné v mnoha směrech. Výrobou se zabavíte vy, ale tvořit mohou případně i vaše děti. Z dužiny, kterou vydlabete z dýně, můžete udělat dýňovou polévku, koláč nebo cokoliv jiného. A hotová dýně nakonec bude zdobit váš domov.

Budeme vyřezávat až do poslední dýně, která bude k dispozici... 🙂
Dýně za poplatek.


ISLAND - země ohně a ledu

od 16 hodin

Cestovatelské povídání a promítání.
Pojďme se společně podívat s Karolínou Pečenkovou na ISLAND.
Vstupné dobrovolné.


Gril a Letní bar

Poslední říjnovou sobotu se na Farmě Bláto uskuteční ukončení sezóny Letního baru, Gril Baru a Blátozmrzliny.
V rámci podzimní slavnosti můžete ochutnat dýňové speciality, ale samozřejmě i tradiční zmrzliny a teplé i studené pokrmy, které jsme pro Vás připravovali celou sezónu 2018.

Gril a letní bar
Gril a letní bar
Gril a letní bar


Těšíme se na Vás
Blaťáci