Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/www/22682/blatospolek_cz/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

JAROSLAV DUŠEK
ZRCADLENÍ TMY – film a beseda

Pátek 21.srpna 2020 - od 19 hodin.
Časosběrný dokument se natáčel dlouhých 5 let, od roku 2015 do roku 2019

Reportáž

Během třetího srpnového víkendu proběhla na Farmě Bláto další z řady kulturních akcí, které zde již řadu let úspěšně pořádáme.

V pátek 21.8. 2020 jsme promítali v našem Divadle Kravín časosběrný dokument o životě Jaroslava Duška z dílny Viliama Poltikoviče.

Známý herec, bavič a životní optimista nás v dokumentu provedl několika zeměmi, mnoha zajímavými místy a zprostředkoval nám setkání se spoustou inspirativních lidí. Poznali jsme děti, které vidí svět i se zavázanýma očima nebo skupinu veselých Maorů. Ve filmu se objevil i ostrov Korsika a jeho krásná příroda, setkání s divokou delfínicí v Irsku a plavání v ledové řece. Dokument obsahoval také pasáž o Jaroslavově pobytu ve tmě. Měli jsme možnost získat přesnější představu o tom, co takový pobyt obnáší a nahlédnout do jeho vnitřních pocitů.

V následné osobní diskusi po skončení promítání s přítomným Jaroslavem Duškem jsme se dozvěděli mnoho dalších zajímavostí z jeho putování po světě, sdílel s námi zkušenosti, které získal při setkání s mnoha lidmi z různých oborů a také životní moudra, která načerpal od obyčejných lidí -zástupců nejrůznějších skupin žijících dosud v těsném sepětí s přírodou, daleko od civilizace.  Dotazů z řad diváků bylo mnoho a Jaroslav na všechny dotazy moudře, trpělivě a s humorem jemu vlastním odpovídal až do pozdních večerních hodin. Odměnou mu byl bouřlivý potlesk spokojených diváků.

V sobotu 22.8.2020 patřilo Divadlo Kravín rodinám s dětmi. Na farmu zavítalo Divadlo Kampa se svým představením „Děvčátko MOMO“. Tématem pohádky bylo veliké nebezpečí, které ovlivňuje současnou civilizaci – všudepřítomný shon a nedostatek času. Byl to příběh, který zaujal nejen děti, ale i jejich rodiče.

Sobotní večer byl také premiérový pro naše Lesní kino na Blátě. Pro naše návštěvníky jsme promítli nový snímek HAVEL od režiséra Slávka Horáka, historicky první filmové představení uskutečnéné v našem areálu pod širým nebem. Zpočátku to vypadalo, že nám nebude přát počasí, ale krátký déšť těsně před začátkem promítání nakonec příjemně osvěžil vzduch, provoněl les a za svitu svíček na stolech a lehkého praskání ohně bylo promítání zahájeno. I po skončení produkce zůstalo mnoho návštěvníků na svých místech, živě se diskutovalo o obsahu filmu, a tak připravené občerstvení v Lesním baru farmy, včetně možnosti opéci si na ohni špekáčky, určitě přišlo vhod. Těšíme se, že budeme v této zahájené tradici pop-up kina pokračovat.

Podle zpětné vazby od návštěvníků víkendových akcí, poskytnuté ať osobně na místě či následně prostřednictvím sociálních sítí, byl kulturní program vydařený a přilákal množství lidí hlavně z nejbližšího okolí.    

Jsme rádi, že jsme za podpory Středočeského kraje a MAS Lípa pro venkov, z.s. dokázali připravit divákům netradiční zážitek v příjemném prostředí a přispěli k oživení kulturní atmosféry na Uhlířskojanovicku, a to v tak nelehkém období pro kulturní akce jakou je současná pandemie.


Náš svět je naučená realita, kterou můžeme měnit.
Vstupme do klidu a harmonie.

Pobyt ve tmě rozkryl Jaroslavu Duškovi vnitřní svět, na který ve filmu navazují setkání s inspirujícími bytostmi a místy. S lehkostí a humorem vstoupíme do vnitřního klidu a harmonie, kde nejsou obavy a strach, kde žije především radost a svoboda.

„Každý z nás má plnou kompetenci komunikovat s vesmírem. Napřímo. Mezi námi a životem nikdo nestojí. A v určitou chvíli uvidíte, že spolupráce všeho – od virů až po galaxie – je obrovská a že vy jste jejím průsečíkem. A to je fantastické. To je jízda."
Jaroslav Dušek

Dokument o životě Jaroslava Duška z dílny Viliama Poltikoviče. Poznání, že náš svět je naučená realita, kterou můžeme měnit, podpoří udivující návštěva CERNu, koupání v zamrzlé řece, setkání s divokou delfínicí v Irsku, s dětmi, které vidí i se zavázanýma očima, s čistou podivuhodnou přírodou a dolmeny Korsiky, s veselými Maory, pilnými včelami a další.


Film a beseda

Zrcadlení tmy

Časosběrný dokument se natáčel dlouhých 5 let, od roku 2015 do roku 2019

Po promítnutí filmu beseda s Jaroslavem Duškem.
Cena vstupného: 300,- Kč v předprodeji / 350,- Kč na místě

Vstupenka Vás opravňuje ke vstupu na představení, není však nijak vázána na místo. Rezervace míst nebude předem možná a usazení hostů bude probíhat 30 minut před začátkem představení. Vstupenky jsou k dispozici každý pátek a sobotu v Koloniálu na Farmě Bláto. Předprodej bude zahájen 31.7.2020

zvuk: Štěpán Nepraš, Viliam Poltikovič
hudba: Ladislav Faktor
střih: Štěpán Nepraš
trailer: Ondřej Kroutil
scénář, produkce, kamera a režie: Viliam Poltikovič
foto: Viliam Poltikovič a Hana Poltikovičová
vyrobila © MAITREA 2020, délka filmu: 89 minut

JAROSLAV DUŠEK ZRCADLENÍ TMY
JAROSLAV DUŠEK ZRCADLENÍ TMY
JAROSLAV DUŠEK ZRCADLENÍ TMY
JAROSLAV DUŠEK ZRCADLENÍ TMY
JAROSLAV DUŠEK ZRCADLENÍ TMY
JAROSLAV DUŠEK ZRCADLENÍ TMY

Lesní bar

Pro letošní sezónu jsme pro Vás připravili nové posezení v zázemí lesa a nazvali jsme ho Lesní bar. V příjemném stínu stromů a s výhledem na pastvinu si můžete pochutnat na grilovaných specialitách, výborném pivu Bernard, skvělé kávě a našich sýrech.

Lesní bar
Lesní bar
Lesní bar

Zmrzlinový bar

Poctivá zmrzlina z Farmy Bláto, vyrobená z těch nejlepších surovin, která Vás překvapí netradičními příchutěmi z bylinek a čerstvého ovoce.

Zmrzlinový bar
Gril a letní bar

Těšíme se na Vás
Blaťáci