ZRUŠENO - Otevření kulturní sezóny 2020

Z důvodu nařízení vlády ČR jsme nuceni akci v avizovaném termínu zrušit. Náhradní termín zveřejníme v nejbližší možné době. Děkujeme za pochopení.

Přijeďte na Bláto otevřít s námi další kulturní sezónu

Víte, že majitel farmy Pavel Šich je zároveň také nadaný výtvarník? Na rekonstrukci statku je to vidět na každé budově i detailu. Jak ale vypadají jeho obrazy mnoho z nás netuší. Připravili jsme si tedy pro letošní sezónu unikátní příležitost – jednodenní výstavu jeho nejnovějších obrazů.

  • Vernisáž bude zahájena v sobotu ve 12 hodin v novém prostoru lesní verandy u restaurace Maštal.
  • O hudební doprovod se postará mladá jazzová formace Detukešve.
  • Tým Bláta se postará o vaše chuťové pohárky, připravíme jarní pohoštění a první zmrzlinu.
  • Koloniál a letní bar bude otevřen od 11-17 h
Obrazy Pavla Šicha

Výstava obrazů

Sobota  12:00

Vážení přátelé Farmy Bláto,
předmluvu k plánované výstavě si píšu sám, jelikož jazyku kurátorů a kunsthistoriků moc nerozumím a zároveň mám pocit, že bych se s Vám rád podělil o svůj příběh výtvarníka.

V posledních letech jsem se moc nepresentoval tím, co je mi v pracovním životě nejbližší a čemu jsem se větší část mladého života věnoval, a to je výtvarné umění.

Studijní anabázi, kterou jsem začal na základní umělecké škole, střední škole uměleckých řemesel a střední škole designu, jsem završil jako absolvent Akademie výtvarných umění, v ateliéru klasických malířských technik profesora Zdeňka Berana. Jsem moc rád, že jsem zažil sedm let studia v dnes již legendárním ateliéru, kde jsem studoval v ročníku s věčným rivalem Danielem Pitínem a Pavlem Holasem, který byl později i posledním asistentem tohoto ateliéru. Nelze tu vyjmenovat všechny mé spolužáky, ale téměř všichni jsou dnes špičkou v současném malířském oboru. S některými mi bylo velkou ctí strávit několik let ve škole na Letné a v dočasné residenci v Táboře.

Po studiích se mi dařilo, stal jsem se vyhledávaným komerčním malířem, kdy jsem neměl o práci nouzi. Zařadil jsem se do proudu českých hyperrealistů na přelomu století a v obrazech jsem přestal řešit témata, která mě nejvíce trápila a které bych měl prostřednictvím malířské tvorby nastavovat. Na místo toho jsem spadnul do automobilového realismu, protože jsem měl garanci, že touto cestou lépe uživím svou početnou rodinu. Z malby jsem přestal mít radost, stala se pro mě jen prostředkem obživy.

Zhruba na přelomu roku 2005 až 2006 jsem pověsil řemeslo na hřebík a šel jsem se věnovat architektuře, restaurování a podnikání ve stavebnictví. Nechtěl jsem si definitivně znechutit výtvarnou tvorbu, která mě doposud tak bavila.

V následujících letech, jsem sporadicky maloval jen to, co mi v té době připadalo v pořádku a výtvarná díla jsem již nikde nevystavoval. Moje malířská zručnost klesla a nejsem si úplně vědom, zdali se s těmito vytvořenými díly budu ještě někdy v budoucnu prezentovat.

V letech 2013 a 2014 jsem se začal podnikatelsky usazovat a svoje dosavadní zkušenosti a prostředky jsem začal vkládat do nového společenského projektu Farma Bláto. Nasazení a zažehnutí plamene budování mne natolik zaměstnalo, že jsem opět přišel o veškerý čas i volné víkendy.

Ovšem zhruba před rokem mne oslovil animátor a režisér Aurel Klimt, jestli bych mu výtvarně neuchopil nově připravovaný celovečerní film Válka s mloky od Karla Čapka. Asi to byl ten pomyslný milník, abych se pracovně vrátil tam, kam patřím. Na filmu jsem začal pracovat a díky rodině a realizačnímu týmu na Farmě Bláto, jsem získal opět čas i na práci v mém ateliéru v Žíšově.

Nebojte se, i přes to se dále na Blátě věnuji architektuře, výstavbě, výrobě sýru Vidlák a Gryjer, výrobě zmrzlin a dalších pamlsků.

Zpátky k malbě. Nehonosím se výtvarnými cenami, nekonečným seznamem domácích a zahraničních výstav, ale co můžu? Můžu se s Vámi podělit o první historickou vernisáž jednoho, možná dvou, nebo třech mých nových obrazů, dokončených v roce 2020.

V sobotu 4.dubna na jeden den vystavím mé poslední olejomalby. Těmito obrazy můžu opět svobodně interpretovat témata, kterých se bezprostředně dotýkám. Obrazy mají různou formu a techniku, která také odráží můj návrat a pohled do světa malířství.

Doufám, že to nebude poslední výtvarný počin na Farmě Bláto, rádi bychom v budoucnu dávali větší prostor výtvarnému umění, které může elegantně doplnit hudební a divadelní produkci, která se tak dobře na Blátě usadila.

Slavnostní zahájení jednodenní výstavy vypukne v lesní verandě společenského pohostinství Maštal ve 12 hodin.

Přijeďte! Je otázkou, kdy zase mé obrazy uvidíte.

S úctou
Pavel Šich

Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020
Výstava obrazů Pavla Šicha 2020