Svatý Martin na Blátě

Sobota 10.listopadu 2018 - od 11 do 16 hodin.
Nenechte si ujít předposlední letošní akci na Blátě.

Reportáž

Předposlední akce roku 2018 s názvem „Svatý Martin na Blátě“ byla ve znamení dobrého jídla a pití. Husu s knedlíkem a se zelím můžete ochutnat v rámci Svatomartinských slavností na více místech po republice. Ovšem na Farmě Bláto máme rádi nové výzvy a chutě. Blaťácký tým proto připravil netradiční svatomartinské husí pohoštění.

Pro letošní akci jsme zvolili trhané husí maso v bulkách na ledovém salátku, s karamelizovanou cibulkou a trochou kysaného zelí. Také se servíroval husí vývar se zeleninou a s domácími noky ochucenými petrželkou. Ke kávě se podával svatomartinský koláč z Bláta s tvarohem a povidly sypaný drobenkou a ricottové cheesecake s čokoládou. Zákazníci měli rovněž možnost ochutnat limitovanou edici ,,Husího Rillete z Bláta“.

Se svatomartinským vínem v ruce bylo také možné se kreativně zapojit do příprav na nadcházející dobu předvánoční. Je čas připravovat se na adventní výzdobu a proto jsme se společně pustili do výroby slaměného betlému, který bude po dobu adventu zdobit naší farmu. Slaměný Josef s Marií čekali na šikovné výtvarníky, kteří měli za úkol doplňovat betlém o další členy. Malí i velcí návštěvníci se s nadšením zapojili a pomohli nám doplnit betlém na Blátě o nové postavy, slaměná zvířata a do jesliček položili Ježíška s velkou plenkou… 😊 Kreativitě se meze nekladou a budeme rádi za další slaměné členy do našeho betlému.

Děkujeme všem, kteří přiložili nebo přiloží ruku k dílu. Vaši Blaťáci


Program

Ve vaření polévky

Přijďte v sobotu před svatým Martinem ochutnat naše netradiční husí speciality a zahřát se svatomartinským svařákem. Po celé odpoledne můžete přiložit ruku k dílu při tvorbě slaměných postav velkého vánočního betlému.

Při přípravě husích lahůdek nebylo zkřiveno pírko žádnému členu husího gangu,který může i nadále šéfovat blaťácké zoo.


Těšíme se na Vás
Blaťáci