Vánoce na Blátě

Prožijte s námi čas plný vánoční atmosféry, kulinářských dobrot a kulturních zážitků.
sobota 21.12. – neděle 22.12.2019

Reportáž

Kulturní rok na Farmě Bláto vyvrcholil dvoudenní akcí "Vánoce na Blátě" ve dnech  21.-22.12.2019.

V sobotu se uskutečnily dva koncerty dívčího fagotového kvarteta Fagotiky. Nadané fagotistky se specializují na populární, swingovou a filmovou tvorbu. Kvartet se také  zabývá prováděním skladeb klasické hudby a interpretaci skladeb od doby baroka až po současnost. Jejich speciální vánoční koncert byl pro všechny účastníky úžasným zážitkem a proběhl v nově otevřeném proskleném sále s výhledem do lesa obklopujícího farmu. Mimo koncertu probíhaly v Maštali také vánoční tvořivé dílny pro děti, které tvořily tradiční vánoční vrkoče a dekorace na štědrovečerní stůl.

V  neděli proběhl od 11 hod ve stejném sále vánoční akustický koncert kapely Pískomil se vrací, která hraje pro děti a jejich rodiče. Majitel farmy pan Šich slavnostně přestřihl pásku v novém kulturním prostoru před nabitým sálem a děti si užily dopoledne plné veselých písniček.

Mimo kulturmího programu mohli návštěvníci ochutnat a nakoupit prudukty z farmy  v koloniálu či Maštali a ve venkovním stánku pochoutky ze zahrádky a z domácí kuchyně šikovných hospodyněk z našeho regionu - nakládané zeleninové směsi, sirupy, marmelády,vánoční cukroví  či koláče.

Velký dík patří všem, kteří nám darovali předměty do Bláto Blešáku neboli dobročinného bazárku. Speciální dík patří firmě Keramika Říha, která nám zaslala balík krásných výrobků. Celý výtěžek  věnujeme na stavbu divadla, která začne na jaře 2020. Unikátní dřevěné divadlo v klidové zóně farmy bude mít kapacitu 200 diváků a bude sloužit jako letní společensko-kulturní prostor pro koncerty, divadla či letní promítání. Děkujeme všem, kteří na bazárku nakoupili a posunuli náš projekt blíže k realizaci.


Přijďte na Bláto užít si poslední víkend před Štědrým dnem

Prožijte s námi čas plný vánoční atmosféry, kulinářských dobrot a kulturních zážitků.

Pro letošní rok máme opět v nabídce čerstvého kapra ze Žíšova na Váš vánoční stůl. 😊 Z provozně technických důvodů rezervace předem nepřijímáme a bohužel negarantujeme dostupnost kaprů po oba dny. Prodej bude probíhat do vyprodání všech dostupných kusů. Děkujeme za pochopení.

V sobotu od 11,00 hod a od 13,30 hod se uskuteční dva koncerty dívčího fagotového kvarteta Fagotiky, každý v délce 30 minut.
V neděli od 11,00 hod proběhne vánoční akustický koncert kapely Pískomil se vrací. Koncert pro děti a jejich rodiče.

Prodej vstupenek bude probíhat každou sobotu od 11 do 15 hodin v koloniálu v areálu Farmy Bláto.


Sýry a pohoštění

Koloniál  |  Maštal

V sobotu a výjimečně i v neděli vždy od 9,00 do 17,00 hodin bude otevřen koloniál s nabídkou našich sýrů, mléčných produktů a drobných překvapení. V již téměř dokončeném prostoru restaurace Maštal budete mít možnost zakoupit teplé i studené alko i nealko nápoje, studené chuťovky a další speciality z Bláta.

Ve stánku na farmě si můžete zakoupit pochoutky ze zahrádky a z domácí kuchyně - nakládané patizony, kapie, beraní rohy, pálivé beraní rohy, halali, chutney, zeleninové směsi na maso a na špagety, sirupy, marmelády, pečené čaje, vánoční cukroví a také několik druhů vázaných koláčů.

… i k obědu něco nachystáme … 😊

Vánoce na Blátě 2019
Vánoce na Blátě 2019
Vánoce na Blátě 2019

Vánoční balíčky

Prodej Vánočních balíčků.

Darujte svým přátelům nebo obchodním partnerům netradiční a především chutný vánoční dárek. Objednávkový systém naleznete na adresehttp://www.farma-blato.cz/vanocni-balicky

Vánoční balíčky 2019
Vánoční balíčky 2019
Vánoční balíčky 2019

Bláto Blešák

Dobročinný bazárek na podporu vzniku divadla.

V rámci akce Vánoce na Blátě ve dnech 21.-22. prosince budeme pořádat Bláto Blešák neboli dobročinný bazárek na podporu vzniku divadla na Farmě Bláto.

Jak můžete do Bláto Blešáku přispět?
Věnujte nám zachovalé a hezké předměty, které udělají radost někomu dalšímu - např. vánoční dekorace, rukodělné výrobky, hračky, zajímavé knihy, antik předměty nebo třeba krabici napečeného cukroví. Příjímat Vámi darované věci budeme následující prodejní soboty 30.11., 7.12 a 14.12. v našem koloniálu. V případě, že Vám žádný termín nevyhovuje a chcete se podílet na této akci, můžete předměty zanechat na baru vedle koloniálu v označené krabici s Vaším kontaktem. Věci oceníme a v průběhu vánoční akce budeme prodávat.

Celý výtěžek Bláto Blešáku půjde na stavbu divadla, která začne na jaře 2020.
Unikátní dřevěné divadlo v klidové zóně farmy bude mít kapacitu 200 diváků a bude sloužit jako letní společensko-kulturní prostor pro koncerty, divadla či letní promítání. Děkujeme za Vaši podporu!

Bláto Blešák 2019

Výtvarné dílničky

Pro děti

Výroba vánočních dekorací pro děti bude probíhat pouze v sobotu 21.12.2019 od 9 do 15 hodin.

Výtvarné dílničky
Výtvarné dílničky

Fagotiky

Sobota  11:00 a 13:30

Dívčí fagotové kvarteto

Fagotiky tvoří čtyři dámy hrající na fagoty - nástroje, které imponují svou velikostí, ale okouzlí svým zvukem.

Je to jeden z nejoriginálnějších souborů na poli české klasické komorní hudby. Soubor byl založen v roce 2005, kdy se mladé fagotistky potkaly během studií v Praze.

Fagotiky se specializují na populární, swingovou a filmovou tvorbu, jejich koncerty jsou vždy dynamické, živé, zábavné a hudebně smyslné. Kvartet se zabývá také prováděním skladeb klasické hudby a interpretaci skladeb od doby baroka až po současnost předvádí na mnoha koncertech ročně.

Mezi stálé členky kvarteta patří Michaela Špačková, Denisa Beňovská, Markéta Davidová, a Kateřina Kmínková, mladé hráčky, studentky a absolventky prestižních německých a českých hudebních škol (např. Hochschule für Music Hanns Eisler v Berlíně, Hochschule für Musik Felix Mendelssohn Bartholdy v Lipsku nebo Janáčkova akademie múzických umění v Brně). Pravidelně s nimi již řadu let spolupracuje talentovaná fagotistka Tereza Matoušková. Pod vedením významného českého fagotisty Tomáše Františe se v roce 2012 zúčastnily mezinárodní soutěže fagotových kvartet ve Štrasburku a každá z fagotistek má na svém kontě řadu úspěchů na českých i mezinárodních hudebních soutěžích.

Soubor má za sebou již mnoho koncertů v celé ČR, ale také v Německu, Polsku, Švýcarsku, Slovensku, Turecku aj. Protože je fagot méně obvyklý nástroj, kvarteto ve spolupráci s Českým spolkem dvouplátkových nástrojů pravidelně pořádá edukační koncerty pro ZŠ, MŠ a ZUŠ napříč republikou.

Fagotiky - Vánoce na Blátě
Fagotiky - Vánoce na Blátě
Fagotiky - Vánoce na Blátě

Pískomil se vrací

Neděle  11:00

Akustický koncert

Kapela PÍSKOMIL SE VRACÍ patří k jedné z mála profesionálních kapel v ČR, která se věnuje výhradně moderní dětské tvorbě a tvoří mezigenerační zábavu, při které se baví nejen děti, ale i rodiče. Při jejich živelném koncertu si užijete vtipné a originální texty, našlápnuté písničky, barevné kostýmy a skvělou práci s dětským publikem. Od roku 2012 kapela odehrála přes 500 koncertů a získala si řadu fanoušků. Jejich písničky hraje denně Český rozhlas - Rádio Junior. S kvalitní tvorbou pro děti si kapela získala stabilní místo na české hudební scéně a vystupuje například na velkých festivalových pódiích (Přehrady, Colours of Ostrava, United Islands of Prague, Vysočina Fest, Benátská noc, Mezi ploty atd. ), městských slavnostech, vinobraních a všude tam, kde je vítaná rodinná zábava.

Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě
Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě
Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě
Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě
Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě
Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě

Těšíme se na Vás
Blaťáci