Vánoce na Blátě

Prožijte s námi čas plný vánoční atmosféry, kulinářských dobrot a kulturních zážitků.
sobota 21.12. – neděle 22.12.2019

Přijďte na Bláto užít si poslední víkend před Štědrým dnem

Prožijte s námi čas plný vánoční atmosféry, kulinářských dobrot a kulturních zážitků.

Pro letošní rok máme opět v nabídce čerstvého kapra ze Žíšova na Váš vánoční stůl. 😊 Z provozně technických důvodů rezervace předem nepřijímáme a bohužel negarantujeme dostupnost kaprů po oba dny. Prodej bude probíhat do vyprodání všech dostupných kusů. Děkujeme za pochopení.

V sobotu od 11,00 hod a od 13,30 hod se uskuteční dva koncerty dívčího fagotového kvarteta Fagotiky, každý v délce 30 minut.
V neděli od 11,00 hod proběhne vánoční akustický koncert kapely Pískomil se vrací. Koncert pro děti a jejich rodiče.

Prodej vstupenek bude probíhat každou sobotu od 11 do 15 hodin v koloniálu v areálu Farmy Bláto.


Sýry a pohoštění

Koloniál  |  Maštal

V sobotu a výjimečně i v neděli vždy od 9,00 do 17,00 hodin bude otevřen koloniál s nabídkou našich sýrů, mléčných produktů a drobných překvapení. V již téměř dokončeném prostoru restaurace Maštal budete mít možnost zakoupit teplé i studené alko i nealko nápoje, studené chuťovky a další speciality z Bláta.

Ve stánku na farmě si můžete zakoupit pochoutky ze zahrádky a z domácí kuchyně - nakládané patizony, kapie, beraní rohy, pálivé beraní rohy, halali, chutney, zeleninové směsi na maso a na špagety, sirupy, marmelády, pečené čaje, vánoční cukroví a také několik druhů vázaných koláčů.

… i k obědu něco nachystáme … 😊

Vánoce na Blátě 2019
Vánoce na Blátě 2019
Vánoce na Blátě 2019

Vánoční balíčky

Prodej Vánočních balíčků.

Darujte svým přátelům nebo obchodním partnerům netradiční a především chutný vánoční dárek. Objednávkový systém naleznete na adresehttp://www.farma-blato.cz/vanocni-balicky

Vánoční balíčky 2019
Vánoční balíčky 2019
Vánoční balíčky 2019

Bláto Blešák

Dobročinný bazárek na podporu vzniku divadla.

V rámci akce Vánoce na Blátě ve dnech 21.-22. prosince budeme pořádat Bláto Blešák neboli dobročinný bazárek na podporu vzniku divadla na Farmě Bláto.

Jak můžete do Bláto Blešáku přispět?
Věnujte nám zachovalé a hezké předměty, které udělají radost někomu dalšímu - např. vánoční dekorace, rukodělné výrobky, hračky, zajímavé knihy, antik předměty nebo třeba krabici napečeného cukroví. Příjímat Vámi darované věci budeme následující prodejní soboty 30.11., 7.12 a 14.12. v našem koloniálu. V případě, že Vám žádný termín nevyhovuje a chcete se podílet na této akci, můžete předměty zanechat na baru vedle koloniálu v označené krabici s Vaším kontaktem. Věci oceníme a v průběhu vánoční akce budeme prodávat.

Celý výtěžek Bláto Blešáku půjde na stavbu divadla, která začne na jaře 2020.
Unikátní dřevěné divadlo v klidové zóně farmy bude mít kapacitu 200 diváků a bude sloužit jako letní společensko-kulturní prostor pro koncerty, divadla či letní promítání. Děkujeme za Vaši podporu!

Bláto Blešák 2019

Fagotiky

Sobota  11:00 a 13:30

Dívčí fagotové kvarteto

Fagotiky tvoří čtyři dámy hrající na fagoty - nástroje, které imponují svou velikostí, ale okouzlí svým zvukem.

Je to jeden z nejoriginálnějších souborů na poli české klasické komorní hudby. Soubor byl založen v roce 2005, kdy se mladé fagotistky potkaly během studií v Praze.

Fagotiky se specializují na populární, swingovou a filmovou tvorbu, jejich koncerty jsou vždy dynamické, živé, zábavné a hudebně smyslné. Kvartet se zabývá také prováděním skladeb klasické hudby a interpretaci skladeb od doby baroka až po současnost předvádí na mnoha koncertech ročně.

Mezi stálé členky kvarteta patří Michaela Špačková, Denisa Beňovská, Markéta Davidová, a Kateřina Kmínková, mladé hráčky, studentky a absolventky prestižních německých a českých hudebních škol (např. Hochschule für Music Hanns Eisler v Berlíně, Hochschule für Musik Felix Mendelssohn Bartholdy v Lipsku nebo Janáčkova akademie múzických umění v Brně). Pravidelně s nimi již řadu let spolupracuje talentovaná fagotistka Tereza Matoušková. Pod vedením významného českého fagotisty Tomáše Františe se v roce 2012 zúčastnily mezinárodní soutěže fagotových kvartet ve Štrasburku a každá z fagotistek má na svém kontě řadu úspěchů na českých i mezinárodních hudebních soutěžích.

Soubor má za sebou již mnoho koncertů v celé ČR, ale také v Německu, Polsku, Švýcarsku, Slovensku, Turecku aj. Protože je fagot méně obvyklý nástroj, kvarteto ve spolupráci s Českým spolkem dvouplátkových nástrojů pravidelně pořádá edukační koncerty pro ZŠ, MŠ a ZUŠ napříč republikou.

Fagotiky - Vánoce na Blátě
Fagotiky - Vánoce na Blátě
Fagotiky - Vánoce na Blátě

Pískomil se vrací

Neděle  11:00

Akustický koncert

Kapela PÍSKOMIL SE VRACÍ patří k jedné z mála profesionálních kapel v ČR, která se věnuje výhradně moderní dětské tvorbě a tvoří mezigenerační zábavu, při které se baví nejen děti, ale i rodiče. Při jejich živelném koncertu si užijete vtipné a originální texty, našlápnuté písničky, barevné kostýmy a skvělou práci s dětským publikem. Od roku 2012 kapela odehrála přes 500 koncertů a získala si řadu fanoušků. Jejich písničky hraje denně Český rozhlas - Rádio Junior. S kvalitní tvorbou pro děti si kapela získala stabilní místo na české hudební scéně a vystupuje například na velkých festivalových pódiích (Přehrady, Colours of Ostrava, United Islands of Prague, Vysočina Fest, Benátská noc, Mezi ploty atd. ), městských slavnostech, vinobraních a všude tam, kde je vítaná rodinná zábava.

Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě
Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě
Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě
Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě
Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě
Pískomil se vrací - Vánoce na Blátě

Těšíme se na Vás
Blaťáci