Vánoce na Blátě a vepřové hody

Sobota 22.prosince 2018 - od 11 do 16 hodin.
Přijďte na Bláto zapomenout na předvánoční shon, ochutnejte dobroty z vepřového, nebo vyzkoušejte zážitkový seminář pro dospělé.

Reportáž

Kulturní rok 2018 na Farmě Bláto byl zakončen v sobotu 22.12. akcí „Vánoce na Blátě“. Během celého dne měli návštěvníci možnost buď se aktivně účastnit zabijačkových hodů, například formou výroby jitrnic či přípravy tradičního ovaru a ovarové polévky, a nebo jen zvolit pasivnější formu pouhé ochutnávky těchto i dalších zabijačkových specialit. Pod vedením našeho kreativního týmu si děti vyrobily přáníčka a dekorace s vánoční tématikou. Paní Jitka Knebortová a Marjánka Růžičková – terapeutky psychoterapeutické metody Biosyntézy - si připravily pro předem přihlášené zájemce zážitkový seminář pro dospělé s názvem ,,Předvánoční nádech na Blátě“. Tématem byla jemná cvičení s důrazem na prohloubení dechové vlny. Během celého dne byl návštěvníkům otevřen interiér budoucí restaurace Maštal s nabídkou občerstvení a také byl otevřen koloniál s pestrou nabídkou sýrů, dárkových sýrových balíčků a ostatních mléčných výrobků z naší farmy.

Byli jsme mile překvapeni velkou účastí. Děkujeme všem účastníkům za návštěvu a přízeň. Touto akcí se s Vámi pro rok 2018 loučíme a budeme se těšit na setkávání v roce 2019.


Vánoční koloniál

Přijďte na Bláto zapomenout na předvánoční shon. Od 11,00 do 16,00 hodin bude otevřen koloniál s nabídkou našich sýrů, mléčných produktů a drobných překvapení. Budete mít možnost vyzvednout si předem objednané sýrové vánoční balíčky a také premiérově zakoupit speciální vánoční archivní sýr Vidlák, který zraje v útrobách kamenného statku více než 16 měsíců.


Vánoční balíčky

Darujte svým přátelům nebo obchodním partnerům netradiční a především chutný vánoční dárek.

Objednávka vánočních balíčků z Farmy Bláto:
http://www.farma-blato.cz/vanocni-balicky


Vepřové hody

Připravujeme pro vás vepřové hody s ukázkou výroby jitrnic, tlačenky a ovaru. S občerstvením pro vegetariány samozřejmě také počítáme. 😊 V útulném prostoru budované restaurace budete moci za vůně purpury a františků ochutnat domácí cukroví, teplé a studené, alkoholické i nealkoholické nápoje.


Zážitkový seminář

Zakusíme odraz dechové vlny v tělovém a emočním prožívání.
Propojíme dech, pohyb a hlas
Zahlédneme naladění našeho individuálního životního příběhu při práci s hudbou.
Povede nás nádech jako symbol přijímání.a výdech jako princip dávání.

Počet účasntníků omezen na 12. Nutná registrace předem na info@blatospolek.cz


Těšíme se na Vás
Blaťáci